Raz, dwa, lewa idzie sobie żołnierz…..

11 maja gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłego gościa. Był nim żołnierz Pan Sebastian J. który jest tatą naszego przedszkolaka Aleksandra. Żołnierz opowiedział dzieciakom, na czym polega jego praca, czy, jak ważna i trudna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, pomagają również w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan zaprezentował dzieciom mundur galowy, ubiór moro oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki przymierzały czapkę rogatywkę, hełm oraz maskę przeciwgazową, maszerowały jak żołnierze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa, zadawały wiele pytań. Spotkanie to pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.