,,Jej Wysokość Lalka”

20 grudnia dzieciaki z gr. III i IV ze swoimi paniami obejrzały wystawę lalek teatralnych z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Wystawa odbywała się w Domu Ariańskim i poświęcona była aktorce kieleckiego teatru lalkowego Jolancie Kusztal. Na wystawie dzieci zobaczyły lalki z różnych spektakli m.in.: „Baśń o Rycerzu Gotfrydzie”, ,,Pinokio”, „Baśń o Zaklętym Kaczorze” czy „Królewna Śnieżka”. Pan Wojtek i Pani Edyta bardzo ciekawie opowiadali dzieciom, jak lalka ożywa w rękach aktora oraz jak nazywają się lalki: kukła, marionetka, jawajka, lalka cienia. Spotkanie w świecie baśni i bajki bardzo się dzieciom podobało. Dziękujemy Pani Edycie i Panu Wojtkowi- pracownikom Muzeum Regionalnego w Pińczowie.