NASZ CEL

Wspomaganie  i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowo i przyrodniczym.

rounded_img

Przedszkole nr 1 w Pińczowie na ulicy Szkolnej 1 jest  najstarszą tego typu placówką w naszym  mieście, powstałą w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Jest przedszkolem publicznym. Organem prowadzącym jest Gmina Pińczów. Nadzór pedagogiczny sprawuje Świętokrzyski Kurator Oświaty. Placówka jest czynna w godzinach od 6.00 do 16.30

Przedszkole zlokalizowane jest w wolno stojącym, piętrowym budynku z dala od ruchliwych ulic i zgiełku.  Budynek otoczony jest ogrodem z funkcjonalnym placem zabaw dla dzieci, który zapewnia doskonałe warunki do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.  W przedszkolu znajduje się 5 sal, które są przestronne, przytulne i bezpiecznie urządzone. Nasz przedszkole jest dostępne dla dzieci z Pińczowa i okolicznych wsi w wieku od 3   do lat 6.

Do każdej grupy uczęszcza 25 dzieci, z którymi pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna z ogromnym doświadczeniem w pracy,  wspomagająca  rozwój emocjonalny dzieci, zapewniająca  poczucie bezpieczeństwa, ucząca tolerancji i współżycia w grupie.

Pracę nauczycieli wspomaga serdeczny personel pomocniczy.

Oprócz pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej zgodnej z  podstawą programową, oferujemy dzieciom możliwość udziału w zajęciach dodatkowych:

• – zajęcia rytmiczno- umuzykalniające rozwijające słuch, poczucie rytmu, tańce

• – język angielski

• – koncerty filharmonii świętokrzyskiej

• – przedstawienia teatralne

• – gimnastyka profilaktyczno- korekcyjna: profilaktyka wad postawy, koślawość i szpotawość  kolan, płaskostopie, rozwój ogólnej sprawności fizycznej

• – spacery, wycieczki autokarowe

KADRA PEDAGOGICZNA

Dyrektor : mgr Jolanta Wójcik

Nauczyciele wychowawcy:

mgr Agnieszka Linart

mgr Jolanta Łaganowska