Czy to bajka? Nie to nie bajka ?

We wtorek, 31 maja, w Bibliotece Publicznej w Pińczowie dwie grupy najstarszych przedszkolaków z wychowawczyniami Aliną Marzec i Agnieszką Idziak, wysłuchały „Bajkę o drzewie” autorstwa Elizy Piotrowskiej. Dzieciakom w tym dniu czytali pracownicy pińczowskiego Urzędu Stanu Cywilnego: pani Magda, pani Bożena oraz pan Kuba. Bajka uczy małe dzieci szanować przyrodę i Ziemię. opowiada o porach roku i uświadamia dzieci jak wiele lat trzeba, by drzewko stało się potężnym drzewem. Pracownicy USC przeczytali dzieciom jeszcze wiersze i krótkie opowiadania o klimacie oraz ochronie środowiska. Dzieci pilnie słuchały, a potem odpowiadały na pytania, dzieląc się swoją wiedzą o tym, jak dbać o środowisko.