,,STARSI MŁODSZYM”- Wielkanoc

4 kwietnia, w ramach akcji „Dzieci Dzieciom” uczniowie z klasy V a, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie: Patrycja, Agata, Magda i Wojtek wraz z Panią Grażynką z Biblioteki Publicznej, gościli u dzieciaków  grupy III. Goście to absolwenci naszego przedszkola .Tematem spotkania była oczywiście Wielkanoc – tradycje i zwyczaje z nią związane. Było  słuchanie: „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach”, zabawy stukanie jajkiem, wyścigi z jajkiem, szukanie zajączka. Jednym słowem zabawy co niemiara! Dzieci poznały także kapłankę Siudą Babę, która według legendy strzegła budynku i rozpalonego w nim ognia, Każdego roku – wraz z nadejściem wiosny – opuszczała świątynię i szukała swojej następczyni. ,,Schwytana ” przez nią panna nie mogła odmówić. Siuda Baba była czarna od sadzy. Serdecznie dziękujemy za super zabawę i przedświąteczne spotkanie z literaturą i tradycją.