Wizyta w straży pożarnej

26 maja dzieci z grupy III i IV naszego przedszkola wybrały się do Straży Pożarnej w naszym mieście. Dzięki Panom Strażaków dzieciaki mogły z bliska obejrzeć sprzęt pożarniczy, samochody a nawet posiedzieć w wozie strażackim. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy oraz o akcjach w jakich strażak pomaga: w czasie pożaru, w czasie wypadku drogowego, powodzi, złamaniu drzew a nawet kiedy kot nie umie zejść z drzewa…… Strażak zaprezentował zjazd do akcji po metalowej rurze, szybkie ubieranie w strój strażaka do gaszenia pożaru. Dzieci z wielką ochotą przymierzały hełm i kurtkę strażaka. Na koniec miały okazję celować strumieniem wody z węża gaśniczego w pachołki co bardzo im się podobało. Strażacy przypomnieli kiedy wezwać straż pożarną i na jakie nr należy dzwonić – 998 lub 112. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Pracownikom Straży Pożarnej za umożliwienie dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.