WYCIECZKA DO PIERNIKOWEGO DWORU

Dnia 7 grudnia 4 i 5 latki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do Piernikowego Dworu.

Piernikowy Dwór to pachnący ciastem piernikowym i przyprawami korzennymi zakątek w miejscowości Huta Szklana. Mieści się tam sala warsztatowa i miejsce, gdzie powstają pięknie zdobione pierniczki. W tym magicznym miejscu, pod czujnym okiem fachowców, z prawdziwym entuzjazmem dzieci wąchały i poznawały aromatyczne przyprawy korzenne, sprowadzane z egzotycznych krajów, specjalnie po to, by nadać piernikom ich niepowtarzalny smak. Z przygotowanego ciasta piernikowego, uformowali pierniki, które później zostały upieczone. Każdy uczestnik wycieczki opuścił Piernikowy Dwór z własnoręcznie wykonanym pierniczkiem.

Wycieczka była bardzo udana, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.